Державна реєстрація актів цивільного стану

09.06.2015

Що таке «АПОСТИЛЬ»?

Документи, складені за участю органів державної влади та місцевого самоврядування, або такі, що від них виходять, можуть бути використані на території іншої держави лише після відповідного їх посвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
На сьогодні найбільш поширеним способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставляння апостилю, запровадженого Гаазькою Конвенцією від 1961 року. У Гаазі (Нідерланди) в 1961 році була підписана Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, до якої приєдналися більше 96 країн.
10 січня 2002 року Верховною Радою України прийнято Закон №2933-ІІІ, відповідно до якого Україна приєдналася до цієї Конвенції. Чинності для України вона набула 22 грудня 2003 року. Дія цієї Конвенції поширюється на відносини з державами, що не висловили заперечень проти приєднання України.
Апостиль ("Apostille") - це проставлення спеціального штампу розміром 10*10 на офіційних документах, які були складені на території України, яким засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.
Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються відповідними компетентними органами:
Міністерством освіти і науки України - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
Міністерством юстиції України - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки;
Міністерством закордонних справ України - на всіх інших видах документів.
Процедура проставлення апостиля на офіційних документах, складених на території України і призначених для використання на території інших держав, регулюється Правилами, затвердженими Наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 05.12.2003 року №237/803/151/5.
Не проставляється апостиль на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України, адміністративних документах, що мають пряме відношення до коммерційних або митних операцій, нормативно-правових актів, роз`яснень та правових висновків щодо їх застосування, документів, що мають характер листування, а також на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи (можуть бути прийняті для проставлення апостиля у вигляді копій (фотокопій), засвідчених у нотаріальному порядку).
Що стосується оригіналів офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР, то вони не приймаються для засвідчення на території України. Апостиль може бути проставлено на копіях (фотокопіях) або копіях (фотокопіях) з перекладом цих документів, засвідчених у встановленому порядку на території України.
Для проставлення апостиля необхідно подати:
оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку;
заяву від особи, яка подає такі документи.
Оплата послуги з проставлення апостиля здійснюється шляхом перерахування коштів через банки, відділення поштового зв’язку або програмно-технічні комплекси самообслуговування (у разі наявності).
Термін розгляду документів для проставлення апостиля - до 5 робочих днів. У зв'язку з необхідністю отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, додаткової інформації або роз'яснень термін розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів.

Головний спеціаліст відділу ДРАЦС                                                                                    Т.Є.Чиколовець

20.03.2014


Інформація для наречених

Сьогодні в суспільстві все більш обговорюється питання доцільності громадянського (фактичного) шлюбу, церковного (релігійного) шлюбу та державної реєстрації шлюбу. В багатьох випадках ви можете прочитати консультації юристів та психологів з даних питань, але всі вони викликають багато дискусій.
Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Шлюбна форма організації сімейного життя завжди була і продовжує залишатися основною, бажаною, домінуючою. Притягальна сила державної реєстрації шлюбу – правова, психологічна, морально-етична – зберігає свою цінність. За допомогою державної реєстрації шлюбу перевіряється дотримання нареченими законів шлюбу. Статистика шлюбів дає можливість спостерігати демографічні процеси, виробляти засоби впливу на них з боку держави.
Згідно з Сімейним кодексом України шлюбом є сімейний союз  жінки та чоловіка, що зареєстрований в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції здійснює усі види державної реєстрації актів цивільного стану, а їх п’ять. Це державна реєстрація народження, смерті, шлюбу, його розірвання, зміни імені.
Реєстрація актів цивільного стану є єдиним доказом засвідчення у ній фактів. Лише той акт цивільного стану, який зареєстрований в органах державної реєстрації, визнається державою, нею охороняється, породжує правові наслідки. Саме з моменту укладення шлюбу чинне законодавство повязує відповідні права та обовязки між подружжям, шлюб є підставою для застосування до них окремих норм сімейного, пенсійного спадкового права.       
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається особисто жінкою та чоловіком.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. При цьому треба мати на увазі, що повноваження представника на подання такої заяви теж мають бути нотаріально засвідчені.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язаний ознайомити осіб, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, з їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховування перешкод до державної реєстрації шлюбу.
Так відповідно до ст. 30 Сімейного кодексу України наречені забовязані повідомити один одного про стан свого здоровя, приховування таких відомостей, наслідком чого може стати порушення фізичного або психічного здоровя одного з наречених чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.   
Умовами вступу в шлюб є взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, досягнення на день державної реєстрації шлюбу шлюбного віку та відсутність перешкод до укладення шлюбу.
Для чоловіків та жінок шлюбний вік становить 18 років. Однак Кодексом передбачено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця. 
          Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Щодо часу державної реєстрації шлюбу, то вона відбувається після спливу одного місяця від дня подання особами відповідної заяви.
Для осіб, які бажають зареєструвати шлюб з громадянином іншої держави, необхідно звернутися для консультації до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, тому що для іноземців існує окремий перелік документів, необхідних для державної реєстрації в Україні.   
Документом, що підтверджує державну реєстрацію шлюбу, є свідоцтво про шлюб, яке видається органом державної реєстрації актів цивільного стану.
За більш детальною інформацією та консультаціями звертайтеся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області.    
                                     
 Начальник відділу державної   
 реєстрації актів цивільного стану
 реєстраційної служби Славутицького міського
 управління юстиції у Київській області                               І.С. Куят

17.03.2014 року
Увага!

Змінився графік прийому громадян у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції:
                          ВІВТОРОК      з 9.00 до 20.00
                          СЕРЕДА           з 9.00 до 18.00
                          ЧЕТВЕР            з 9.00 до 18.00
                          ПЯТНИЦЯ        з 9.00 до 18.00
                          СУБОТА           з 9.00 до 16.45

         Обідня перерва протягом всього робочого тижняз 13.00 до 13.45 год. 
Кожна перша середа місяця – неприйомний санітарний день. 
Напередодні святкових та неробочих днів тривалість роботи скорочується на 1 годину.

Реєстраційна служба Славутицького міського управління юстиції
21.08.2013
Що таке шлюб? Порядок укладення шлюбу

„Шлюб являє собою відносини між чоловіком і жінкою, де незалежність обох сторін однакова, залежність – обопільна, а обов’язки – взаємні".
Л. Анспахер

«У добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті,
 які регулюють шлюб».
Давньогрецький мислитель Платон

Конституцією України визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.
 Найважливішою передумовою виникнення сім’ї, її основою є шлюб.
Статтею 21 Сімейного кодексу України визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.
Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення державних органів реєстрації актів цивільного стану.
Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Шлюбна форма організації сімейного життя завжди була і продовжує залишатися основною, бажаною, домінуючою. Притягальна сила державної реєстрації шлюбу – правова, психологічна, морально-етична – зберігає свою цінність. За допомогою державної реєстрації шлюбу перевіряється дотримання нареченими законів шлюбу. Статистика шлюбів дає можливість спостерігати демографічні процеси, виробляти засоби впливу на них з боку держави.
Згідно Сімейного кодексу заява про державну реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором, тоді як раніше заяву можна було подати за місцем проживання нареченого, нареченої або їх батьків.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається особисто жінкою та чоловіком.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. При цьому треба мати на увазі, що повноваження представника на подання такої заяви теж мають бути нотаріально засвідчені.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язаний ознайомити осіб, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, з їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховування перешкод до державної реєстрації шлюбу.
Приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.
При поданні заяви особи, які бажають зареєструвати шлюб, зобов’язані пред’явити паспорти або паспортні документи, а також документ про припинення попереднього шлюбу (якщо вони мали місце), а саме: рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, судове рішення або висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним.
Умовами вступу в шлюб є взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, досягнення на день державної реєстрації шлюбу шлюбного віку та відсутність перешкод до укладення шлюбу.
Для чоловіків та жінок шлюбний вік становить 18 років. Однак Кодексом передбачено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
За заявою наречених реєстрація шлюбу може бути проведена в іншому місці, за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Це стосується і осіб, які знаходяться в місцях позбавлення волі: працівники відділів державної реєстрації актів цивільного стану виїжджають туди для реєстрації їх шлюбу.
Щодо часу державної реєстрації шлюбу, то вона відбувається після спливу одного місяця від дня подання особами відповідної заяви.
За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу раніше цього строку. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо існує безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання заяви. Якщо є відомості про наявність перешкод до державної реєстрації шлюбу, керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більше як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.
Якщо державна реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про державну реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.
Документом, що підтверджує державну реєстрацію шлюбу, є свідоцтво про шлюб, яке видається органом державної реєстрації актів цивільного стану.
                                     

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області                        

І.С. Куят
19.04.2013
ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ КАРТКИ


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року
Інформаційна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища,
імені та по батькові (крім зміни у разі реєстрації шлюбу)


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження , режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)

2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення безпосередньо подаються:
- заява встановленої форми;
- паспорт громадянина України, за винятком осіб віком 14-15 років;
- свідоцтво про народження та довідка з місця проживання, для осіб віком 14-15 років;
- заява батьків (одного з батьків або опікуна чи піклувальника у випадках, передбачених частиною другою статті 295 Цивільного кодексу України (для осіб віком 14-15 років);
- свідоцтво про народження; свідоцтво про шлюб, у разі перебування у шлюбі; свідоцтво про розірвання шлюбу, у разі коли шлюб розірвано; свідоцтва про народження дітей, у разі наявності малолітніх або неповнолітніх дітей; свідоцтво про зміну імені суб’єкта звернення, його батька чи матері, якщо воно було раніше змінено (за винятком випадків, коли суб’єктом звернення свідоцтво втрачено, а відповідний актовий запис знаходяться у володінні відділу або державних органів, від яких відділ має право його витребувати);
- фотокартка;
- документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію зміни імені, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

3.
Розмір  та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єктом звернення сплачується державне мито у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (5,10 грн.) та 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  (51 грн.) – при повторній зміні імені.
Державне мито сплачується через фінансові установи шляхом внесення коштів у готівковій формі до подання відповідної заяви ( р/р 31414537700014; МФО 821018; код 38042906; отримувач: Місцевий бюджет; призначення платежу: держмито 22090100).
Від сплати державного мита звільняються:
- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II групи.

4.
Строк надання адміністративної
послуги
Видача суб’єкту звернення свідоцтва про зміну імені здійснюється у день проведення державної реєстрації зміни імені.
Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк, який може бути продовжений керівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної Славутицького міського управління юстиції у Київській області не більше, ніж на три місяці.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення свідоцтва про зміну імені.

6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво про зміну імені безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та у відповідному актовому записі. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Цивільний кодекс України;
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»;
Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові фізичної особи), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 915;
Постанова Кабінету Міністрів України    від 25.05.2011 № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби»;
Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»;
Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000    № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції від 24.12.2010 № 3307/5), зареєстровані у Міністерстві юстиції 28.12.2010 за  № 1371/18666).


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року
Інформаційна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)

2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення безпосередньо подаються:
- заява встановленої форми;
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості, або відомості, які підлягають зміні;
- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті, крім тих, які знаходяться у володінні відділу або у володінні державних органів, від яких відділ має право їх витребовувати;
- документ, що підтверджує сплату державного мита  за видачу свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єкт звернення сплачує державне мито у розмірі 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян  (0,34 грн.).
Державне мито сплачується через фінансові установи шляхом внесення коштів у готівковій формі до подання відповідної заяви ( р/р 31414537700014; МФО 821018; код 38042906; отримувач: Місцевий бюджет; призначення платежу: держмито 22090100).
Від сплати державного мита звільняються:
- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II групи.

4.
Строк надання адміністративної
послуги
Видача суб’єкту звернення свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану здійснюється  при внесенні  змін, доповнень, виправлень до актових записів цивільного стану чи складенні поновленого актового запису цивільного стану.
Строк розгляду заяви про внесення змін, доповнень, виправлень чи поновлення актових записів цивільного стану становить три місяці та може бути продовжений керівником відділу  державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області не більше, ніж на три місяці.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням чи поновленням актових записів цивільного стану.

6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням чи поновленням актових записів цивільного стану безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та  відповідному актовому записі цивільного стану. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Декрет Кабінету Міністрів України      від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів від 07.07.2012 № 811, зареєстрована в Міністерстві юстиції 20.09.2012 за № 1623/21935, Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції від 13.01.2011 № 96/5, зареєстровані в Міністерстві юстиції 14.01.2011 за № 55/18793, Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.




 ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року

Інформаційна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва про народження


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)


2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення безпосередньо подаються:
- заява встановленої форми, у випадках встановлених законом;
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства) суб’єкта звернення;
- документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини;
- документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу - у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я;
- документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, довідка з місця проживання дитини – у разі державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше;
- документи, необхідні для визначення походження дитини від батьків,  передбачені статтями 121, 125, 135 Сімейного кодексу України.

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єкт звернення  отримує свідоцтво про народження безоплатно.

4.
Строк надання адміністративної
послуги
Свідоцтво про народження  видається суб’єкту звернення  відділом державної реєстрації актів цивільного стану при проведенні державної реєстрації народження.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення  свідоцтва про народження.

6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво про народження безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та відповідному  актовому записі про народження. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Сімейний кодекс України, Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Декрет Кабінету Міністрів України       від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», постанова Кабінету Міністрів від 25.05.2011      № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції        від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010      № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року
Інформаційна картка адміністративної послуги
щодо повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту
 цивільного стану


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)
2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення подаються:
- заява встановленої форми (безпосередньо або надсилається поштовим зв’язком);
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- документи, що підтверджують родинні стосунки з особою, відносно якої повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану;
- документ, що підтверджує його повноваження  у разі представництва інтересів особи, щодо якої складено актовий запис цивільного стану;
- документ, що підтверджує сплату державного мита, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єкт звернення сплачує державне мито у розмірі 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян  (0,51 грн.).
Державне мито сплачується через фінансові установи шляхом внесення коштів у готівковій формі до подання відповідної заяви ( р/р 31414537700014; МФО 821018; код 38042906; отримувач: Місцевий бюджет; призначення платежу: держмито 22090100).
Від сплати державного мита звільняються:
- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II групи.
4.
Строк надання адміністративної
послуги
Повторна видача суб’єкту звернення свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється  у день його звернення до відділу.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання  суб’єктом звернення повторно виданого свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.
6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб'єкт звернення отримує свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану безпосередньо у відділі за місцем звернення або у відділі за місцем проживання суб’єкта звернення.
Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.  

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Постанова Кабінету Міністрів України  від 25.05.2011 № 639  «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів             від 07.07.2012 № 811, зареєстрована в Міністерстві юстиції 20.09.2012 за № 1623/21935,
Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції  від 18.10.2000 № 52/5           (в редакції наказу Міністерства юстиції                від 24.12.2010 № 3307/5) зареєстровані у Міністерстві юстиції 18.10.2000 за № 719/4940.



ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року
Інформаційна картка адміністративної послуги щодо видачі
свідоцтва про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя,
 яке не має дітей, а також з особами,  визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)
2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення безпосередньо подаються:
1) у разі розірвання шлюбу  відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України –
- заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей (у разі представництва інтересів одного з подружжя другим з подружжя – нотаріально засвідчена заява або прирівняна до неї);
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- свідоцтво про шлюб (за винятком випадків коли суб’єктом звернення свідоцтво втрачено, а відповідний актовий запис знаходиться у володінні відділу);
- документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію розірвання шлюбу, або документ, що підтверджує право на звільнення  від сплати державного мита;
2) у разі розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України –
- заява про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- копія рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним;
- свідоцтво про шлюб (за винятком випадків коли суб’єктом звернення свідоцтво втрачено, а відповідний актовий запис знаходиться у володінні відділу);
- документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію розірвання шлюбу, або документ, що підтверджує право на звільнення  від сплати державного мита.

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єкт звернення сплачує:
- у разі державної реєстрації розірвання шлюбу відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України - державне мито у розмірі 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян  (8,50 грн.);
- у разі державної реєстрації розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України - державне мито у розмірі 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян  (0,51 грн.);
Державне мито сплачується через фінансові установи шляхом внесення коштів у готівковій формі до подання відповідної заяви ( р/р 31414537700014; МФО 821018; код 38042906; отримувач: Місцевий бюджет; призначення платежу: держмито 22090100).
Від сплати  державного мита звільняються:
- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II групи.

4.
Строк надання адміністративної
послуги
Видача суб’єкту звернення свідоцтва про розірвання шлюбу здійснюється при державній реєстрації розірвання шлюбу.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення свідоцтва про розірвання шлюбу.

6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво про розірвання шлюбу безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та  відповідному актовому записі цивільного стану. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.
7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Сімейний кодекс України, Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Декрет Кабінету Міністрів України    від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів від 07.07.2012     № 811, зареєстрована в Міністерстві юстиції 20.09.2012 за № 1623/21935, Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції        від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010       № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.



ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року

Інформаційна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва про смерть


1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
 РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)
2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб'єктом звернення безпосередньо подаються:
- документ встановленої форми про смерть, виданий  закладом охорони здоров’я або судово – медичною установою;
- або  рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час чи про оголошення її померлою;
 - паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця або особи без громадянства), пільгові посвідчення, військово-облікові документи померлого, паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця або особи без громадянства) суб’єкта звернення (у разі їх наявності).

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб'єкт  звернення отримує свідоцтво про смерть безоплатно.
4.
Строк надання адміністративної
послуги
Свідоцтво про смерть видається суб’єкту звернення відділом державної реєстрації актів цивільного стану  при проведенні державної реєстрації смерті

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення свідоцтва про смерть. 
6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво про смерть безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та  відповідному актовому записі про смерть. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції         від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010     № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за  № 719/4940.





ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         
                 29 березня 2013 року
Інформаційна картка адміністративної послуги щодо видачі
свідоцтва про шлюб

1.
Суб’єкт надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адреса електронної пошти та веб-сайту)
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Адреса: Центральна площа, 7, м. Славутич, Київська обл.,
РОБОЧИЙ ЧАС
-          ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-          СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-          ЧЕТВЕР з 9.00 до 18.00
-          ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-          СУБОТА з 9.00 до 16.45
Перерва на відпочинок з 13.00 до 13.45
Вихідні дні – неділя, понеділок
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
-  ВІВТОРОК з 9.00 до 20.00
-  СЕРЕДА з 9.00 до 18.00
-  ПЯТНИЦЯ з 9.00 до 18.00
-  СУБОТА з 9.00 до 16.45

Державна реєстрація смерті проводиться: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця, субота.
Кожний четвер місяця – неприйомний день (робота з архівними документами).
Кожна перша середа місяця – санітарний день (прийом громадян не проводиться).
У пятницю кожного тижня працівниками відділу надаються безоплатно консультації з питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Телефон: (04579) 2-96-80

Офіційний веб-сайт реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області: www.rs-kyivobljust.gov.ua

Попередній електронний запис (через мережу Інтернет в режимі он-лайн) на прийом до відділу та надання он-лайн консультацій щодо державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою skype-зв'язку (щовівторка з 14.30 до 15.30, щосуботи з 11.00 до 12.00) (Skype: ko.racs.online)

2.
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання
Суб’єктом звернення безпосередньо подаються:
- заява про державну реєстрацію шлюбу (у разі представництва інтересів осіб, які бажають зареєструвати шлюб,
- заява, на якій нотаріально засвідчено справжність підписів, та документ, що підтверджує повноваження представника);
- рішення суду про зниження шлюбного віку (у разі звернення осіб віком 16-17 років);
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (якщо шлюб повторний);
- документ, що підтверджує сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита;
- документ, що підтверджує причину скорочення строку державної реєстрації шлюбу (у разі порушення суб’єктом звернення питання державної реєстрації шлюбу до спливу місячного строку).

3.
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за адміністративну послугу
Суб’єкт звернення сплачує державне мито у розмірі 0,05 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,85 грн.).
Державне мито сплачується через фінансові установи шляхом внесення коштів у готівковій формі до подання відповідної заяви ( р/р 31414537700014; МФО 821018; код 38042906; отримувач: Місцевий бюджет; призначення платежу: держмито 22090100).
Від сплати державного мита звільняються:
- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
- громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди I та II групи.


4.
Строк надання адміністративної
послуги
Видача суб’єкту звернення свідоцтва про шлюб здійснюється при державній реєстрації шлюбу.

5.
Результат надання адміністративної послуги
Отримання суб’єктом звернення свідоцтва про шлюб.

6.
Можливі способи отримання відповіді (результату)
Суб’єкт звернення отримує свідоцтво про шлюб безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану після ознайомлення з відомостями, що містяться у ньому та відповідному актовому записі цивільного стану. Отримання свідоцтва засвідчується особистим підписом суб’єкта звернення.

7.
Акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги
Сімейний кодекс України, Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби», Декрет Кабінету Міністрів України   від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито», Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів від 07.07.2012    № 811, зареєстрована в Міністерстві юстиції 20.09.2012 за № 1623/21935, Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства юстиції         від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010      № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.



ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
                                                                                                 
Технологічна картка
адміністративної послуги щодо видачі свідоцтва про шлюб

1.
Етапи опрацювання заяви субєкта звернення про надання адміністративної послуги
      Посадова особа відділу для проведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про шлюб:
-      приймає, перевіряє заяву про державну реєстрацію шлюбу та заяву про скорочення місячного терміну державної реєстрації шлюбу (у разі її подання) і повноту поданих документів;
-      реєструє заяви;
-      ознайомлює суб’єктів звернення з умовами та порядком державної реєстрації шлюбу, правами та обов’язками наречених, як майбутніх подружжя і батьків;
-      інформує про можливість здійснення медичного обстеження та за бажанням суб’єктів звернення видає направлення за зразком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
-      призначає дату та час державної реєстрації шлюбу;
-      складає актовий запис про шлюб в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр), ознайомлює наречених з відомостями, зазначеними в актовому записі;
-      формує свідоцтво про шлюб в Реєстрі;
-      вносить відомості про свідоцтво про шлюб до книги обліку бланків свідоцтв про шлюб;
-      видає свідоцтво про шлюб;
-      проставляє відмітку про державну реєстрацію шлюбу в паспортах громадян України;
-      вносить відомості до алфавітної книги;
       відмовляє у проведенні державної реєстрації шлюбу та видачі свідоцтва про шлюб, якщо:
     державна реєстрація шлюбу суперечить вимогам законодавства України;
     з проханням про державну реєстрацію шлюбу звернулась недієздатна особа або особа, яка не має необхідних для цього повноважень.



2.
Відповідальна посадова особа субєкта надання адміністративної послуги
      Начальник відділу.
3.
Структурні підрозділи субєкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області

4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)
      Посадова особа відділу
 у день звернення та у присутності субєктів звернення:
-      приймає, перевіряє заяву про державну реєстрацію шлюбу та заяву про скорочення місячного терміну державної реєстрації шлюбу (у разі її подання) і повноту поданих документів;
-      реєструє заяви;
-      ознайомлює суб’єктів звернення з умовами та порядком державної реєстрації шлюбу, правами та обов’язками наречених, як майбутніх подружжя і батьків;
-      інформує про можливість здійснення медичного обстеження та за бажанням суб’єктів звернення видає направлення за зразком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
-      призначає дату та час державної реєстрації шлюбу;
у призначений день державної реєстрації шлюбу та у присутності наречених:
-      складає актовий запис про шлюб в Реєстрі, ознайомлює наречених з відомостями, зазначеними в актовому записі;
-      формує свідоцтво про шлюб в Реєстрі;
-      вносить відомості про свідоцтво про шлюб до книги обліку бланків свідоцтв про шлюб;
-      видає свідоцтво про шлюб;
-      проставляє відмітку про державну реєстрацію шлюбу в паспортах громадян України;
-      вносить відомості до алфавітної книги.

5.
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадових осіб відділу можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби України та/або до суду в порядку, встановленому законом.


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
Технологічна картка
 адміністративної послуги щодо видачі свідоцтва про смерть

1.


Етапи опрацювання заяви суб’єкта звернення про надання адміністративної послуги

Посадова особа відділу для проведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про смерть:
- приймає документи та перевіряє їх повноту;
- направляє запити щодо перевірки факту державної реєстрації смерті за місцем настання смерті, за місцем останнього проживання померлого, за місцем поховання чи виявлення трупа у разі звернення для державної реєстрації смерті після закінчення одного року з дня настання смерті (у тому числі за допомогою засобів факсимільного зв’язку);
- контролює своєчасне надходження відповіді на направлені запити (запитуваний орган державної реєстрації актів цивільного стану України направляє відповідь не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту);
- запрошує суб’єкта звернення для державної реєстрації та видачі свідоцтва про смерть;
- складає актовий запис про смерть в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр), ознайомлює суб’єкта звернення з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про смерть в Реєстрі та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості про свідоцтво про смерть до книги обліку бланків свідоцтв про смерть;
- видає свідоцтво про смерть та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості до алфавітної книги;
 відмовляє у проведенні державної реєстрації смерті та видачі свідоцтва, якщо:
-  державна реєстрація смерті суперечить вимогам законодавства України;
-  державна реєстрація смерті повинна проводитись в іншому органі державної реєстрації актів цивільного стану;
-  з проханням про державну реєстрацію  смерті звернулась недієздатна особа.

2.
Відповідальна посадова особа суб’єкта надання адміністративної послуги
Начальник відділу
3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області

4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)
Посадова особа відділу
у день звернення та у присутності  суб’єкта звернення:
- приймає документи та перевіряє їх повноту;
- складає актовий запис про смерть в  Реєстрі, ознайомлює суб’єкта звернення  з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про смерть в Реєстрі та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості про свідоцтво про смерть до книги обліку бланків свідоцтв про смерть;
- видає свідоцтво про смерть та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості до алфавітної книги;
- готує запити щодо перевірки факту державної реєстрації смерті за місцем настання смерті, за місцем останнього проживання померлого, за місцем поховання чи виявлення трупа у разі звернення для державної реєстрації смерті після закінчення одного року з дня настання смерті.
Посадова особа відділу не пізніше наступного робочого дня після отримання відповіді від запитуваного органу державної реєстрації актів цивільного стану:
- запрошує суб’єкта звернення для державної реєстрації та видачі свідоцтва про смерть;
у день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
- складає актовий запис про смерть у  Реєстрі, ознайомлює суб’єкта звернення  з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про смерть в Реєстрі та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості про свідоцтво про смерть до книги обліку бланків свідоцтв про смерть;
- видає свідоцтво про смерть та витяг з Реєстру для отримання допомоги на поховання;
- вносить відомості до алфавітної книги.

5.
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадової особи відділу державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби, та/або до суду в порядку, встановленому законом.



ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
Технологічна картка
 адміністративної послуги щодо видачі свідоцтва про розірвання шлюбу
за взаємною згодою подружжя, яке не має дітей, а також з особами,
визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними

1.


Етапи опрацювання заяви суб’єкта звернення про надання адміністративної послуги

 Посадова особа відділу для проведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про розірвання шлюбу:
-            приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
-            реєструє заяву;
-            роз’яснює порядок і умови державної реєстрації розірвання шлюбу (у випадку  розірвання шлюбу відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України);
-            призначає дату державної реєстрації розірвання шлюбу (у випадку  розірвання шлюбу відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України);
-            складає актовий запис про розірвання шлюбу в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, ознайомлює суб’єктів звернення з відомостями актового запису;
-             формує свідоцтва про розірвання шлюбу в Реєстрі;
-             вносить відомості про свідоцтва про розірвання шлюбу до книги обліку бланків свідоцтв про розірвання шлюбу;
-            видає  свідоцтва про розірвання шлюбу;
-            в паспортах громадян України робить відмітку про розірвання шлюбу;
-            вносить відомості до алфавітної книги;
відмовляє у проведенні державної реєстрації та видачі свідоцтв про розірвання шлюбу, якщо:
державна реєстрація розірвання шлюбу суперечить вимогам законодавства України;
державна реєстрація розірвання шлюбу повинна проводитись в іншому органі державної реєстрації актів цивільного стану;
з проханням про державну реєстрацію розірвання шлюбу звернулась недієздатна особа або особа, яка не має необхідних для цього повноважень.

2.
Відповідальна посадова особа суб’єкта надання адміністративної послуги
Начальник відділу.

3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області

4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)
Посадова особа відділу, у випадку  розірвання шлюбу відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України, у день звернення та у присутності суб’єктів звернення:
- приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
-           реєструє заяву;
 - роз’яснює порядок і умови державної реєстрації розірвання шлюбу;
- призначає дату державної реєстрації розірвання шлюбу;
        у призначений день державної реєстрації розірвання шлюбу та у присутності суб’єктів звернення:
-           складає актовий запис про розірвання шлюбу в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, ознайомлює суб’єктів звернення з відомостями актового запису;
-          формує свідоцтва про розірвання шлюбу в Реєстрі;
-          вносить відомості про свідоцтва про розірвання шлюбу до книги обліку бланків свідоцтв про розірвання шлюбу;
-          видає  свідоцтва про розірвання шлюбу;
-          в паспортах громадян України робить відмітку про розірвання шлюбу;
-          вносить відомості до алфавітної книги;
Посадова особа відділу, у випадку  розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, у день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
- приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
- реєструє заяву;
-           складає актовий запис про розірвання шлюбу в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями актового запису;
-           формує свідоцтво про розірвання шлюбу в Реєстрі;
-           вносить відомості про свідоцтво про розірвання шлюбу до книги обліку бланків свідоцтв про розірвання шлюбу;
-           видає  свідоцтво про розірвання шлюбу;
-           в паспорті громадянина України робить відмітку про розірвання шлюбу;
-           вносить відомості до алфавітної книги.

5.
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадових осіб відділу можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби України та/або до суду в порядку, встановленому законом.


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
Технологічна картка
адміністративної послуги щодо повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану

1.
Етапи опрацювання заяви субєкта звернення про надання адміністративної послуги
      Посадова особа відділу для повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану:
-        приймає,  перевіряє заяву про повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, подану особисто суб’єктом звернення або отриману поштовим зв’язком, якщо суб’єкт звернення проживає в іншій адміністративно-територіальній одиниці, та повноту поданих документів;
-        реєструє заяву;
-        перевіряє наявність відповідного актового запису цивільного стану;
-        вносить відомості відповідного актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі - Реєстр) у разі їх відсутності;
-      формує в Реєстрі свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану;
-      ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями свідоцтва про державну реєстрації акту цивільного стану;
-      вносить відомості про свідоцтво до книги обліку бланків відповідних свідоцтв та актового запису цивільного стану;
-      видає суб’єкту звернення свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану або витяг з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану у разі, якщо суб’єктом звернення не порушується питання поновлення втраченого актового запису цивільного стану;
-      надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання суб’єкта звернення свідоцтво про державну реєстрацію цивільного стану або підтвердження для формування витягу з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану, про що інформує суб’єкта звернення.
-       
2.
Відповідальна посадова особа субєкта надання адміністративної послуги
 Начальник відділу


3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області

4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)
        Посадова особа відділу                                               
        у день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
-        приймає, перевіряє заяву про повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану та повноту поданих документів;
-        реєструє заяву;
-        перевіряє наявність відповідного актового запису цивільного стану;
-        вносить відомості відповідного актового запису до Реєстру у разі їх відсутності;
-      формує в Реєстрі свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану;
-      ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями свідоцтва про державну реєстрації акту цивільного стану;
-      вносить відомості про свідоцтво до книги обліку бланків відповідних свідоцтв та актового запису цивільного стану;
-         видає суб’єкту звернення свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану або витяг з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану у разі, якщо ним не порушується питання поновлення втраченого актового запису цивільного стану.

       Посадова особа відділу при отриманні заяви про повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану поштовим зв’язком протягом 15 робочих днів з дня надходження заяви:
-        реєструє заяву;
-        перевіряє наявність відповідного актового запису цивільного стану;
-        вносить відомості відповідного актового запису до Реєстру у разі їх відсутності;
-      формує в Реєстрі свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану;
-      вносить відомості про свідоцтво до книги обліку бланків відповідних свідоцтв та актового запису цивільного стану;
-      надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання суб’єкта звернення свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану або підтвердження для формування витягу з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану, про що інформує суб’єкта звернення.

5.
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадових осіб відділу державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби України та/або до суду в порядку, встановленому законом.


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
Технологічна картка
 адміністративної послуги щодо видачі свідоцтва про народження

1.


Етапи опрацювання заяви суб’єкта звернення про надання адміністративної послуги

Посадова особа відділу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про народження:
- приймає, перевіряє заяву (у випадках, встановлених законом) та повноту поданих документів;
- реєструє заяву (у разі її подання);
- направляє запити щодо перевірки факту державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження у разі подання дубліката медичного свідоцтва про народження або здійснення державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше (у тому числі за допомогою засобів факсимільного зв’язку);
- контролює своєчасне надходження відповіді на направлені запити (запитуваний орган державної реєстрації актів цивільного стану України направляє відповідь не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту);
- запрошує суб’єкта звернення для державної реєстрації та видачі свідоцтва про народження;
- складає актовий запис про народження в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр), ознайомлює суб’єкта  звернення з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про народження в Реєстрі та   витяг з Реєстру для призначення допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості про свідоцтво про народження до книги обліку бланків свідоцтв про народження;
- видає свідоцтво про народження  та витяг з Реєстру для призначення допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості до алфавітної книги;
  відмовляє у проведенні державної реєстрації народження та видачі свідоцтва, якщо:
- державна реєстрація народження суперечить вимогам законодавства України;
- державна реєстрація народження повинна проводитись в іншому органі державної реєстрації актів цивільного стану;
-  з проханням про державну реєстрацію народження звернулась недієздатна особа.
2.
Відповідальна посадова особа суб’єкта надання адміністративної послуги
Начальник відділу
3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області

4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)
Посадова особа відділу
у день звернення та у присутності cуб’єкта звернення:
- приймає, перевіряє заяву (у випадках, встановлених законом) та повноту поданих документів;
- реєструє заяву (у разі її подання);
- складає актовий запис про народження в Реєстрі, ознайомлює суб’єкта  звернення з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про народження в Реєстрі та витяг з Реєстру про народження для отримання допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості про свідоцтво про народження до книги обліку бланків свідоцтв про народження;
- видає свідоцтво про народження  та витяг з Реєстру про народження для отримання допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості до алфавітної книги;
- готує запити щодо перевірки факту державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження у разі подання дубліката медичного свідоцтва про народження або здійснення державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше.
Посадова особа відділу не пізніше наступного робочого дня після отримання відповіді запитуваного органу державної реєстрації актів цивільного стану:
- запрошує суб’єкта звернення для державної реєстрації та видачі свідоцтва про народження;
у день звернення та у присутності cуб’єкта звернення:
- складає актовий запис про народження у Реєстрі, ознайомлює суб’єкта  звернення з внесеними до нього відомостями;
- формує свідоцтво про народження в Реєстрі та   витяг з Реєстру для призначення допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості про свідоцтво про народження до книги обліку бланків свідоцтв про народження;
- видає свідоцтво про народження  та витяг з Реєстру для призначення допомоги при народженні дитини;
- вносить відомості до алфавітної книги.

5.
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадової  особи відділу державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби та/або до суду в порядку, встановленому законом.



ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року

Технологічна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові (крім зміни у разі реєстрації шлюбу)

1.
Етапи опрацювання заяви про надання адміністративної послуги




Посадова особа відділу для проведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про зміну імені:
- приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
- реєструє заяву;
- надсилає запити для формування витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) чи витребування копій актових записів цивільного стану, якщо відповідні актові записи цивільного стану не знаходяться у володінні відділу (у тому числі за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку);
- контролює своєчасне надходження відповідей на направлені запити (запитуваний орган державної реєстрації актів цивільного стану України направляє відповідь не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту);
-  формує витяги з Реєстру;
- аналізує та формує матеріали для територіального органу внутрішніх справ за місцезнаходженням відділу для отримання дозволу на зміну імені;
- направляє сформовані матеріали до територіального органу внутрішніх справ за місцезнаходженням відділу для отримання дозволу на зміну імені;
- контролює своєчасне надходження відповіді від органу внутрішніх справ (орган внутрішніх справ у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені);
- складає висновок про надання дозволу на зміну імені або про відмову у зміні імені у разі здійснення стосовно суб’єкта звернення кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом; наявності у суб’єкта звернення судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку; офіційного звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку суб’єкта звернення; подання суб’єктом звернення неправдивих відомостей;
- надсилає висновок суб’єкту звернення та запрошує його для державної реєстрації та видачі свідоцтва про зміну імені у разі дозволу на зміну імені;
- складає актовий запис про зміну імені в Реєстрі та ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями актового запису;
- формує свідоцтво про зміну імені в Реєстрі;
- вносить відомості про свідоцтво про зміну імені до книги обліку бланків свідоцтв про зміну імені;
- видає свідоцтво про зміну імені;
- вносить відомості до алфавітної книги.

2.
Відповідальна посадова особа суб’єкта надання адміністративної послуги
Начальник відділу
3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)

Посадова особа відділу
у день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
- приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
- реєструє заяву;
- готує запити для формування витягів з Реєстру чи витребування копій актових записів цивільного стану, якщо відповідні актові записи цивільного стану не знаходяться у володінні відділу.
Посадова особа відділу при надходженні витребуваних документів:
- аналізує та формує матеріали для територіального органу внутрішніх справ за місцезнаходженням відділу для отримання дозволу на зміну імені;
- направляє сформовані матеріали до територіального органу внутрішніх справ за місцезнаходженням відділу для отримання дозволу на зміну імені;
не пізніше наступного робочого дня з дня отримання висновку органу внутрішніх справ:
- складає висновок про надання дозволу на зміну  імені або про відмову у зміні імені, який надсилає суб’єкту звернення, та запрошує його для державної реєстрації та видачі свідоцтва про зміну імені у разі дозволу на зміну імені;
у день звернення для державної реєстрації зміни імені та у присутності суб’єкта звернення:
-   складає актовий запис про зміну імені в Реєстрі та ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями актового запису;
- формує свідоцтво про зміну імені в Реєстрі;
- вносить відомості про свідоцтво про зміну імені до книги обліку бланків свідоцтв про зміну імені;
- видає свідоцтво про зміну імені;
- вносить відомості до алфавітної книги.
Загальний строк розгляду заяви про зміну імені становить три місяці з дня її подання.
Цей строк може бути продовжений керівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області не більше, ніж на три місяці, у випадку ненадходження витребуваних відділом документів від компетентних органів іноземних держав.

5
Механізм оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадових осіб відділу можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби України та/або до суду в порядку, встановленому законом.


ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника служби -
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
Куят І.С.
________________________________
                         підпис
                 23 квітня 2013 року
Технологічна картка адміністративної послуги
щодо видачі свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану

1.
Етапи опрацювання заяви про надання адміністративної послуги




Посадова особа відділу для внесення змін до актового запису цивільного стану або його поновлення та видачі у зв’язку з цим свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану
-   приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
-   реєструє заяву;
- надсилає запити для формування витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) чи витребування копій актових записів цивільного стану, якщо відповідні актові записи цивільного стану не знаходяться у володінні відділу (у тому числі за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку);
- контролює своєчасне надходження відповідей на направлені запити (запитуваний орган державної реєстрації актів цивільного стану України направляє відповідь не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту);
- аналізує документи та складає висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану чи його поновлення або про відмову в цьому;
- вносить зміни до паперового носія актового запису цивільного стану та Реєстру;
- поновлює актовий запис цивільного стану в Реєстрі;
- ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями актового запису цивільного стану;
- формує свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану в Реєстрі;
- вносить відомості про свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану до книги обліку бланків відповдіних свідоцтв;
- видає суб’єкту звернення відповідне свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану у зв’язку із внесенням змін, поновленням актового запису цивільного стану або висновок про відмову в цьому для оскарження в суді.

2.
Відповідальна посадова особа суб’єкта надання адміністративної послуги
Начальник відділу
3.
Структурні підрозділи суб’єкта надання адміністративної послуги, відповідальні за етапи
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області
4.
Строки виконання етапів (дії, рішення)

Посадова особа для внесення змін до актового запису цивільного стану або його поновлення та видачі у зв’язку з цим свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану
у день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
- приймає, перевіряє заяву та повноту поданих документів;
- реєструє заяву;
- готує запити для формування витягів з Реєстру чи витребування копій актових записів цивільного стану, якщо відповідні актові записи цивільного стану не знаходяться у володінні відділу;
при надходженні витребуваних документів:
- аналізує документи та складає висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану чи його поновлення або про відмову в цьому;
- запрошує суб’єкта звернення для внесення змін, поновлення актового запису цивільного стану та видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану або висновку про відмову в цьому;
У день звернення та у присутності суб’єкта звернення:
- вносить зміни до паперового носія актового запису цивільного стану та  Реєстру;
- поновлює актовий запис цивільного стану в Реєстрі;
- ознайомлює суб’єкта звернення з відомостями актового запису цивільного стану;
- формує свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану в Реєстрі;
- вносить відомості про свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану до книги обліку бланків відповідних свідоцтв;
- видає суб’єкту звернення відповідне свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану у зв’язку із внесенням змін, поновленням актового запису цивільного стану або висновок про відмову в цьому для оскарження в суді.
Загальний строк розгляду заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення становить три місяці з дня подання відповідної заяви.
Цей строк може бути продовжений керівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області не більше, ніж на три місяці, у випадку ненадходження витребуваних відділом документів від компетентних органів іноземних держав.

5
Механізм  оскарження результату надання адміністративної послуги
Дії або бездіяльність посадових осіб відділу можуть бути оскаржені до Державної реєстраційної служби України та/або до суду в порядку, встановленому законом.




Додаток 1
до доручення заступника Міністра юстиції – керівника апарату
України від 29 грудня 2012 року  №17-32/1661

Перелік платних дій з реєстрів

Назва реєстру
Назва платної дії
Тариф/розмір плати, грн.
Код платної послуги
Скорочене найменування послуги
Державний реєстр актів цивільного стану громадян
за видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

73,00
41
Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян
Єдина база даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
за пошук у Єдиній базі даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство з видачею скороченого витягу

170,00
50
Скорочений витяг з ЄБДППБ
за пошук у Єдиній базі даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство з видачею повного витягу

221,00
51
Повний витяг з ЄБДППБ
Єдиний реєстр громадських формувань
за пошук у Єдиному реєстрі громадських формувань інформації з видачею про це скороченого витягу
34,00
44
Скорочений витяг з ЄРГФ
за пошук у Єдиному реєстрі громадських формувань інформації з видачею про це повного витягу (за кожний запис про громадське формування)
17,00
45
Повний витяг з ЄРГФ
за пошук у Єдиному реєстрі громадських формувань інформації з видачею про це
деталізованого витягу




55,25
46
Деталізований витяг з ЄРГФ
Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності
за видачу повного витягу з Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності

84,00
35
Повний витяг з Державного реєстру ДЗМІ та ІА
за видачу скороченого витягу з Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності

17,00
36
Скорочений витяг з Державного реєстру ДЗМІ та ІА
Державний реєстр обтяжень рухомого майна
за внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запису, змін і додаткових відомостей до запису 

34,00
11
Реєстрація/зміна   обтяження рухомого майна
за видачу витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна

34,00
13
Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна
Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів
 за перевірку справжності спеціальних бланків нотаріальних документів за даними Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів з видачею про це інформаційної довідки

1,00
33
Перевірка спеціального бланка нотаріальних документів
за видачу скороченого витягу з Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних   документів

1,50
48
Скорочений витяг з ЄРНБ
Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень
за отримання скороченого витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих   проваджень

25,00
38
Скорочений витяг з ЄДРВП
за отримання повного витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень



35,00
39
Повний витяг з ЄДРВП
Спадковий реєстр
за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про посвідчення заповіту, змін до нього, скасування заповіту, видачу дубліката з видачею відповідного витягу
68,00
15
Реєстрація/зміна/скасування/дублікат заповіту
за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про посвідчення спадкового договору; змін до нього, розірвання спадкового договору, видачу дубліката з видачею відповідного витягу
51,00
16
Реєстрація/дублікат/зміни/розірвання спадкового договору
за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу   свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу
51,00
16
Реєстрація/дублікат свідоцтва про право на спадщину
за проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки
51,00
17
Витяг/Інформаційна довідка зі Спадкового реєстру
Єдиний реєстр довіреностей
за реєстрацію однієї довіреності (у тому числі дубліката довіреності) в Єдиному реєстрі довіреностей з видачею про це витягу
34,00
30
Реєстрація довіреності в ЄРД
за перевірку справжності довіреності (у тому числі дубліката довіреності) за даними Єдиного реєстру довіреностей, не пов'язану з вчиненням нотаріальних дій, з видачею про це повного витягу
34,00
31
Повний витяг з Єдиного реєстру довіреностей
за перевірку справжності довіреності (у тому числі дубліката довіреності) за даними Єдиного реєстру довіреностей, не пов'язану з вчиненням нотаріальних дій, з видачею про це скороченого витягу
25,50
32
Скорочений витяг з Єдиного реєстру довіреностей
Інші послуги
за послуги (разові) державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України з організації доступу до єдиних та державних реєстрів, адміністратором яких є Держінформ'юст
1300,00
5
Організація доступу до єдиних та державних реєстрів
Державний реєстр
речових прав на нерухоме майно
за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

120,00
52
Витяг з Державного реєстру
 прав
за  внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки,  що допущена не з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно
51,00
53
Внесення змін до запису Державного реєстру прав
за здійснення під час вчинення нотаріальної дії одного пошуку нотаріусами відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно
68,00
54
Пошук нотаріусами відомостей у Державному реєстрі прав
за здійснення  одного пошуку банками інформації про іпотеку, обтяження нерухомого майна у Державному реєстрі   речових прав на нерухоме майно
68,00
55
Пошук банками інформації у Державному реєстрі прав















































































Пологи вдома. Які документи треба зібрати, аби "узаконити" дитину
Верховною Радою України були внесені зміни до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», який регулює відносини, пов’язані з проведенням державної реєстрації народження дитини. Як зазначає законодавець, це сприятиме встановленню позасудового механізму підтвердження факту народження та запобіганню випадків шахрайства, викрадення та торгівлі дітьми.
Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за фактичним місцем її народження або за місцем проживання батьків чи одного з них з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по-батькові. Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів.
Зустрічаються випадки народження дитини поза закладом охорони здоров’я. Причини можуть бути різні: передчасні пологи, надзвичайні ситуації, що не дозволяють породіллі дістатися до лікарні, або ж заплановані домашні пологи. Як свідчить статистика, щорічно відділами державної реєстрації актів цивільного стану реєструється в середньому понад 500 тисяч народжень дітей, з яких близько 900 народжуються поза закладом охорони здоров’я.
Більшість лікарів традиційної медицини, якщо не сказати – всі, вважають домашні пологи найнебезпечнішою та нічим невиправданою процедурою, примхою майбутніх батьків. Лише дехто з ескулапів погоджується, що це можливо, але за певної умови: якщо майбутня мама і дитина цілком здорові. Знову ж таки – це може бути відомо лише тоді, коли протягом усього терміну вагітності вони були під наглядом лікаря в жіночій консультації. Своє негативне ставлення до пологів удома лікарі вмотивовують і тим, що можуть виникнути несподівані ускладнення.
Кабінет Міністрів України 09 січня 2013 видав Постанову № 9 «Про затвердження Порядку підтвердження факту народження дитини поза установою охорони здоров'я». У разі народження дитини поза лікувальним закладом заклад охорони здоров’я видає «Медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу» за формою № 103-1/о, за умови проведення обстеження матері та дитини. Якщо таке обстеження не здійснювалось, факт народження дитини підтверджує медична консультаційна комісія. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини.
Новостворена комісія розглядатиме питання про підтвердження факту народження дитини за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей (надалі - заявник). Заявник не пізніше одного тижня з передбачуваного дня народження дитини поза закладом охорони здоров'я, факт народження якого вимагає підтвердження, повинен буде представити комісії такі документи: паспорт або інший документ, що посвідчує особу, обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти, також результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності, копію картки виклику швидкої допомоги, крім того - довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною, медичну довідку лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти та довідку  про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.
За результатами аналізу документів комісія не пізніше десяти календарних днів від моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або спростування факту народження дитини, складає висновок, а в разі потреби звертається до Головного управління МВС.
Після підтвердження факту народження дитини заклад охорони здоров'я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії заявнику медичну довідку про перебування дитини на огляді в лікувальному закладі за формою № 103-1/о, затвердженої МОЗом, яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Так звану групу найбільшого ризику складуть жінки, які не спостерігалися під час вагітності в медичній установі і народили дитину поза медичного закладу.
Виключно, у разі неможливості медичною консультаційною комісією відповідного закладу охорони здоров’я встановити факт народження дитини певною жінкою, дане питання буде предметом розгляду суду.
Головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів
цивільного стану реєстраційної служби Славутицького
міського управління юстиції у Київській області
Т.Є.Чиколовець
13.02.2013

_________________________________________________________________________________________________________________
Видача витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян» довідки, видача яких здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану, складаються у формі витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян ( далі - витяг з Реєстру).
Право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів має фізична особа по досягненні 16-річного віку за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис.
Витяг з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам (незалежно від віку дитини), а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі зазначений витяг видається представникові відповідного закладу за умови пред’явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа.
Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про реєстрацію народження дитини не видається.
Витяг з Реєстру про реєстрацію смерті видається другому з подружжя, а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам, дідові, бабі та іншим родичам померлої особи при наявності документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки; спадкоємцям померлої особи, якщо родинні стосунки та/або право на спадкування підтверджується документально; особі, що згідно з договором особистого страхування життя, укладеним у фінансовій установі, утвореній відповідно до Закону України «Про страхування», є вигодонабувачем при пред’явленні договору; особі, що згідно із спадковим договором є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору.
Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про проведену державну реєстрації акту цивільного стану видаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі письмової заяви фізичної особи. До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру, яка становить 73 гривні.
На безоплатне отримання витягу з Реєстру мають право особи, що проживають за кордоном, стосовно яких державна реєстрація актів цивільного стану проведена відповідними органами державної реєстрації актів цивільного стану України, при надісланні їм витягу до компетентних органів іноземних держав для подальшого вручення; особи, що звернулися за видачею витягу про те, що реєстрація народження проведена відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України; особи, що звернулися за видачею витягу для отримання допомоги у зв’язку з народженням дитини, а також для отримання допомоги на поховання.
У видачі витягу з Реєстру може бути відмовлено у разі подання заяви особою, що не має права на отримання витягу; непред’явлення документа про внесення плати за видачу витягу в повному обсязі; відсутності в заяві чи наведення не в повному обсязі відомостей про фізичну особу, відносно якої видається витяг з Реєстру.


Начальник реєстраційної служби
Славутицького міського управління юстиції                                        В.М.Качан

Заступник начальника служби –
начальник відділу державної реєстрації
актів цивільного стану реєстраційної служби
Славутицького міського управління юстиції                                  І.С.Завгородня          




Порядок оформлення та видачі витягів
з Державного реєстру актів цивільного стану громадян
на запити фізичних осіб

     Відповідно до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.07.2008 № 1269/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року № 691/15382, на запити фізичних осіб з Державного реєстру актів цивільного стану громадян видається витяг, який містить окремі відомості певного актового запису цивільного стану, зміни, доповнення та іншу інформацію, унесену до нього, або відомості про відсутність такого запису.
     Відповідно до пунктів 13,14 та абзацу п’ятого пункту 16 Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064:
• Фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки.
     Витяг з Реєстру про реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам (незалежно від віку дитини), а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред’явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа.
     Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про реєстрацію народження дитини не видається.
     Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.
• Витяг з Реєстру про реєстрацію смерті видається:
  • другому з подружжя, а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам, дідові, бабі та іншим родичам померлої особи за умови пред’явлення ними паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки;
  • спадкоємцям померлої особи, якщо родинні стосунки та/або право на спадкування підтверджуються документально, за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа;
  • особі, що згідно з договором особистого страхування життя, укладеним у фінансовій установі, утвореній відповідно до Закону України «Про страхування», є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа;
  • особі, що згідно із спадковим договором є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа.
• Право на отримання витягу з Реєстру мають особи, що звернулися за видачею витягу про те, що реєстрація народження проведена відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (Запис про батьків дитини, якщо батьківство, материнство не встановлене.)
     На письмові заяви фізичних осіб, визначених вище, видаються такі витяги:
а) витяг з Реєстру про реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України;
б) витяг з Реєстру про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
в) витяг з Реєстру про смерть;
г) витяг з Реєстру про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища;
ґ) витяг з Реєстру про реєстрацію шлюбу;
д) витяг з Реєстру про реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя;
е) витяг з Реєстру про розірвання шлюбу;
є) витяг з Реєстру про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові);
ж) витяг з Реєстру про внесення змін відповідно до статті 148 Сімейного кодексу України;
з) витяг з Реєстру про внесення змін у зв'язку з усиновленням (удочерінням);
и) витяг з Реєстру про внесення до актового запису змін, доповнень;
і) витяг з Реєстру про реєстрацію встановлення батьківства.
к) витяг з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану;
л) витяг з Реєстру про реєстрацію усиновлення.
     Для отримання допомоги у зв’язку з народженням, а також для отримання допомоги на поховання видаються витяги з Реєстру:
а) витяг з Реєстру про реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України;
б) витяг з Реєстру про народження для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини;
в) витяг з Реєстру про смерть для отримання допомоги на поховання.
    У разі втрати витягів з Реєстру, вказаних вище, на письмові запити фізичних осіб з дотриманням вимог законодавства видаються дублікати відповідних витягів з позначкою «дублікат» та із зазначенням дати видачі дубліката витягу.
     Зазначені витяги з Реєстру видаються реєстратором за місцем зберігання паперового носія відповідного актового запису цивільного стану.
     У разі відсутності як паперового носія відповідного актового запису цивільного стану в архіві відділу реєстрації актів цивільного стану, так і відомостей про нього в Реєстрі реєстратор видає витяг з Реєстру про відсутність актового запису цивільного стану.
   Фізична особа має право звернутись до реєстратора за отриманням витягу з Реєстру незалежно від місця проживання (розташування) та місця реєстрації акту цивільного стану. При зверненні осіб не за місцем зберігання паперового носія відповідного актового запису витяг з Реєстру може бути виданий тільки після перевірки реєстратором відомостей актового запису цивільного стану в Реєстрі з даними його паперового носія.
    Витяг з Реєстру, призначений для використання на території іншої держави, видається реєстратором за місцем зберігання відповідних книг реєстрації актів цивільного стану.
     Для отримання витягів з Реєстру реєстраторові подається заява, у якій зазначається одна з таких відомостей про фізичну особу, щодо відомостей про яку видається витяг з Реєстру:
  • прізвище, власне ім’я, по батькові, дата та місце народження особи;
  • серія і номер свідоцтва про реєстрацію відповідного акту цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про акт цивільного стану.
    До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру в розмірі, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064, а саме 73 грн.
      У видачі витягу з Реєстру може бути відмовлено у разі:
  • подання заяви особою, що не має права на отримання витягу;
  • непред’явлення документа про внесення плати за видачу витягу в повному обсязі;
  • відсутності в заяві чи наведення не в повному обсязі відомостей, зазначених вище.
    Рішення реєстратора про відмову у видачі витягу з Реєстру може бути оскаржено в судовому порядку.

Начальник Славутицького міського управління юстиції
О. В. Лазаренко

Заступник начальника Славутицького міського управління юстиції –
начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану
І. С. Завгородня