Інформація для наречених
Сьогодні в суспільстві все більш обговорюється питання доцільності громадянського (фактичного) шлюбу, церковного (релігійного) шлюбу та державної реєстрації шлюбу. В багатьох випадках ви можете прочитати консультації юристів та психологів з даних питань, але всі вони викликають багато дискусій.
Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Шлюбна форма організації сімейного життя завжди була і продовжує залишатися основною, бажаною, домінуючою. Притягальна сила державної реєстрації шлюбу – правова, психологічна, морально-етична – зберігає свою цінність. За допомогою державної реєстрації шлюбу перевіряється дотримання нареченими законів шлюбу. Статистика шлюбів дає можливість спостерігати демографічні процеси, виробляти засоби впливу на них з боку держави.
Згідно з Сімейним кодексом України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, що зареєстрований в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції здійснює усі види державної реєстрації актів цивільного стану, а їх п’ять. Це державна реєстрація народження, смерті, шлюбу, його розірвання, зміни імені.
Реєстрація актів цивільного стану є єдиним доказом засвідчення у ній фактів. Лише той акт цивільного стану, який зареєстрований в органах державної реєстрації, визнається державою, нею охороняється, породжує правові наслідки. Саме з моменту укладення шлюбу чинне законодавство пов’язує відповідні права та обов’язки між подружжям, шлюб є підставою для застосування до них окремих норм сімейного, пенсійного спадкового права.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається особисто жінкою та чоловіком.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. При цьому треба мати на увазі, що повноваження представника на подання такої заяви теж мають бути нотаріально засвідчені.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язаний ознайомити осіб, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, з їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховування перешкод до державної реєстрації шлюбу.
Так відповідно до ст. 30 Сімейного кодексу України наречені забов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я, приховування таких відомостей, наслідком чого може стати порушення фізичного або психічного здоров’я одного з наречених чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.
Умовами вступу в шлюб є взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, досягнення на день державної реєстрації шлюбу шлюбного віку та відсутність перешкод до укладення шлюбу.
Для чоловіків та жінок шлюбний вік становить 18 років. Однак Кодексом передбачено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Щодо часу державної реєстрації шлюбу, то вона відбувається після спливу одного місяця від дня подання особами відповідної заяви.
Для осіб, які бажають зареєструвати шлюб з громадянином іншої держави, необхідно звернутися для консультації до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, тому що для іноземців існує окремий перелік документів, необхідних для державної реєстрації в Україні.
Документом, що підтверджує державну реєстрацію шлюбу, є свідоцтво про шлюб, яке видається органом державної реєстрації актів цивільного стану.
За більш детальною інформацією та консультаціями звертайтеся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області.
Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутицького міського управління юстиції у Київській області І.С. Куят
Немає коментарів:
Дописати коментар